Místa v okrese »
X

Vítejte na serveru AkceZabava.cz.

Zvolte si prosím Váš výchozí okres.

Občan Toxík: Toxický mstitel IV

Občan Toxík: Toxický mstitel IV

Režie: Lloyd Kaufman  •  Hrají: Paul Kyrmse, Debbie Rochon, Mark Torgl, Trent Haaga

Toxický mstitel, zmutovaný radioaktivní superhrdina z městečka Tromákov v New Jersey, dává úplně nový význam pojmu toxická maskulinita. Zdeformovaná obluda s mopem se stala tváří nezávislého studia Troma, které od osmdesátých let pumpuje do svých diváků kinematografickou obdobu nukleárního slizu.

Jejich filmy spojují nechutný humor pubertálních komedií, infantilní zálibu v nejrůznějších provokacích, extrémní násilí a náklonnost ke všemu zmutovanému, zdeformovanému, grotesknímu a perverznímu. Snímek Občan Toxík: Toxický mstitel IV je nejen vrcholem celé série o Toxickém mstiteli, ale také výkladní skříní celého tromáckého univerza. Ředitel Tromy Lloyd Kaufman začal budovat svůj chorobný superhrdinský vesmír dávno předtím, než na to samé přišlo filmové studio Marvel. Kromě Toxického mstitele a jeho sidekicka Sádloprda tu vystupují například takové figury jako orientální Seržant Kabukiman nebo tělesně postižený Agent Dement.

Urážlivě nevkusná komedie Lloyda Kaufmana může obzvlášť dnes působit jako vítané vymýtání bezkrevných superhrdinských blockbusterů, kterými nás bombardují hollywoodská studia. Tromáckou variaci na Wellesova Občana Kanea uvidíte s pětihlasým živým dabingem otrlého ansámblu.

Rok výroby: 2000 
Datum lokální premiéry: 5. duben 2019 
Datum světové premiéry: 8. říjen 2000

Země původu:

  • USA

Mapa

Jak to funguje

Pořadatel

  1. Vyplňte všechny údaje o vaší akci včetně místa jejího konání
  2. Vyberte, zda má být viditelná běžným způsobem (zdarma)
  3. Akci můžete zvýraznit, případně umístit na titulní stranu (za poplatek)
  4. V náhledu si potvrďte správnost všech údajů a odešlete objednávku

Partneři

Rádio Haná - nejlepší hudební výběr Agentura Forsberg Letiště Olomouc OLTV.cz - Olomoucká televize Antmedia_cz