Místa v okrese »
X

Vítejte na serveru AkceZabava.cz.

Zvolte si prosím Váš výchozí okres.

MOTANI - EXPEDICE BORNEO

MOTANI - EXPEDICE BORNEO

OSTROV LOVCŮ LEBEK, NOSATÝCH OPIC A SLONÍCH TRPASLÍKŮ

Tentokrát procestujeme MALAJSKÝ POLOOSTROV a ostrov Borneo. Uvidíme HADÍ JESKYNI, podivný festival, kde provádí PIERSING JEHLEMI i meči a chodí po žhavých uhlících.

V Malajsii se podíváme na moderní hlavní město Kuala Lumpur. Budeme obdivovat MEŠITY, ale i indické a čínské jeskynní chrámy. V Malajsii mezi přátelskými Malajci žije také hodně Indů a Číňanů. Díky tomu ochutnáme výborné a PESTRÉ JÍDLO. Hodně zábavy si užijeme ve městě MELAKA, kde jezdí legračně zdobené rikši. V George Town nás uchvátí krásné GRAFITY.

Uvidíme veselý OPIČÍ KOPEC, miliony světlušek, rybářskou vesnici Kuala Sepatang, fabriku na výrobu dřevěného uhlí, ostrorepy i jedovaté RYBY FUGU.

Na Borneu nás uchvátí deštný prales, bujná zelená vegetace, obrovský květ RAFLÉZIE, který vykvete jednou za čas. Budeme pozorovat LÉTAJÍCÍ VEVERKY, létajcí lemury, létající žáby, medvědy malajské, rezavé ORANGUTANY, nosaté a břichaté opice kahau. Objevíme také malého okatého NÁRTOUNA, jedovatého savce lori, jedovaté hady i škrtiče a ryby, co žijí ve vodě i na suchu.

Na řece Kinabatangan se nám podaří najít vzácné TRPASLIČÍ SLONY bornejské. Ulovíme zubatého krokodýla. Jeskyně Gomatong Cave je PLNÁ VELKÝCH ŠVÁBŮ, stonožek, netopýrů a vlaštovek. Blízko bahenní sopky najdeme pruhované MOŘSKÉ HADY.

Město Kuching nás překvapí moderním mostem. Setkáme se s velmi zajímavými kmeny jako jsou pralesní lidé Iban, kteří žijí v dlouhých dřevěných domech. Vydáme se za potomky LOVCŮ LEBEK a pravými MOŘSKÝMI CIKÁNY, kteří žijí na plytkém tyrkysovém moři v dřevěných chatrčích na kůlech. Zaposloucháme se do BUBNŮ PRALESA, budeme obdivovat bujaré tradiční tance až dlouho do noci.

Datum lokální premiéry: 14. listopad 2019

Země původu:

  • Česká republika

Mapa

Jak to funguje

Pořadatel

  1. Vyplňte všechny údaje o vaší akci včetně místa jejího konání
  2. Vyberte, zda má být viditelná běžným způsobem (zdarma)
  3. Akci můžete zvýraznit, případně umístit na titulní stranu (za poplatek)
  4. V náhledu si potvrďte správnost všech údajů a odešlete objednávku

Partneři

Rádio Haná - nejlepší hudební výběr Agentura Forsberg Letiště Olomouc OLTV.cz - Olomoucká televize Antmedia_cz